Yalancı Çikolata

Yalancı Çikolata

Annemin teyzesi küçükken yaparmış onlara. Tabii ki o yaptığında pudra şekeri kullanarak yaparmış. Şeker dışında tarifin geri kalanı ketojenik ve düşük karbonhidrat beslenmeye çok uyuyor. Gerçekten çikolata gibi oluyor. Aynı zamanda keto yaparken yağ makrolarını doldurmaya da yardımcı.

Yalancı Çikolata

Hazırlama Süresi5 dakika
Buzdolabında bekletme süresi30 dakika
Toplam Süre35 dakika
Tür: Tatlı
Anahtar Kelimeler: düşükkarbonhidrat, keto, yalancıçikolata
Porsiyon: 20 porsiyon
Kalori: 57kcal
Yazar: Isola

Malzemeler

  • 120 gr Tereyağı oda sıcaklığında
  • 30 gr Kakao
  • 70-80 gr Eritritol pudra formunda kullandım
  • 1 çay kaşığı Şekersiz Vanilya

Yapılışı

  • Tüm malzemeleri iyice birleşinceye kadar karıştırın. Kıvamı tereyağı oda sıcaklığında olduğu için çok vıcık ve yapışkan olacaktır. Daha rahat şekil verebilmek için buzdolabında yaklaşık 30 dakika bekletin.
  • Buzdolabında beklettikten sonra sertleşiyor. Biz bıçak yardımıyla küçük parçalara böldük ve elimizle yuvarladık. (Eldiven kullanarak da yapabilirsiniz. Tereyağı elinize değmeye başlayınca erimeye başlayacaktır. Her şekilde eliniz veya eldiven kirlenecek ve biraz çikolataya bulanacaksınız 🙂 Top top yaptıktan sonra ister hindistan cevizine ister kakaoya bulayabilirsiniz.

Notlar

*Eritritolü pudra formunda kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Pişmeyen bir şey olduğu için granül eritritol kullanırsanız tane tane ağıza gelecektir. Miktarını ise kendi tatlı zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.
*Besin değerlerine dışındaki hindistan cevizi ve kakao dahil değildir!
1 porsiyon (1 adet) için besin değerleri:
57 kcal
6,16 gr yağ
0,17 gr net karbonhidrat
0,35 gr protein


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recipe Rating